poniedziałek, 26 lutego 2024
Powiat Płocki

Peugeot nie zatrzymał się do kontroli. Za jego kierownicą siedział 15-latek, a obok… pijany ojciec

Policjanci z posterunku w Starej Białej podczas pościgu ujęli nieletniego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 15-latek kierował samochodem nie posiadając uprawnień do kierowania. Obok siedział pijany ojciec.

Wczoraj wieczorem mundurowi z Posterunku Policji w Starej Białej dali sygnał do zatrzymania się kierującemu peugeotem. Jego kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. Aby uniknąć kontroli, po przejechaniu kilkuset metrów, wjechał na posesję i zatrzymał pojazd.  Mundurowi wylegitymowali jego kierowcę. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec gminy Stara Biała. Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast siedzący na miejscu pasażera ojciec nastolatka był pijany i miał w organizmie 1,24 promila.  Nieletniego policjanci przekazali matce, a materiały w sprawie czynu karalnego, którego dopuścił się 15-latek zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Płocku.

Zgodnie z Kodeksem Karnym za popełnione przestępstwa odpowiada osoba, która ukończyła 17 lat, wtedy sprawcy za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara aż 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku sprawcy nieletniego, czyli będącego w wieku od 13 do 17 lat o konsekwencjach karnych decyduje sędzia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *