W szpitalu obowiązkowo w maseczce

Prosimy o zachowanie zasad reżimu sanitarnego podczas przebywania na terenie Szpitala na Winiarach – apeluje Stanisław Kwiatkowski dyrektor placówki.

W związku z systematycznie zwiększającą się liczbą pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku prosi o rozważne planowanie odwiedzin swoich bliskich oraz zachowanie zasad reżimu sanitarnego.

Przypominamy, iż na terenie Szpitala obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia masek ochronnych. Obowiązek noszenia masek w przestrzeni publicznej został wprawdzie zniesiony decyzją Ministra Zdrowia 28 marca 2022 r., ale utrzymany w podmiotach leczniczych oraz aptekach. Prosimy także o zachowanie dystansu społecznego podczas przebywania na terenie placówki i ograniczenie odwiedzin pacjentów do niezbędnego minimum.

apeluje dyrektor Kwiatkowski

Zgodnie ze szpitalnym regulaminem odwiedzin pacjentów, wizyta rodziny nie może zaburzać toku diagnostyki i leczenia, a także zakłócać spokoju innym chorym. Natomiast w przypadku zagrożenia epidemiologicznego lub z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, istnieje możliwość ograniczenia lub wprowadzenia całkowitego zakazu odwiedzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *