piątek, 29 września 2023
Płock

Komunikacja Miejska zaprasza na Piknik Rodzinny

Już w sobotę (17 września) na terenie bazy Komunikacji Miejskiej – Płock (ul. Przemysłowa 17) w godz. 10.00 – 15.00 odbędzie się Piknik Rodzinny, podczas którego dziesięciu najlepszych kierowców zmierzy się w czterech konkurencjach o tytuł Kierowcy Roku 2021. Ich zadaniami będą m.in.:  precyzyjna jazda, udzielenie pierwszej pomocy, ugaszenie pożaru oraz wykazanie się wiedzą na temat przepisów i KM – Płock.

Komunikacja Miejska zadbała również o atrakcje dla najmłodszych. Będą m.in. warsztaty z chemii i fizyki. Każde dziecko będzie miało możliwość wykonania doświadczeń podczas, których własnoręcznie zbuduje np.: baterię z cytryny. Będzie strefa foto, w której każdy choć przez chwilę będzie mógł poczuć się jak mechanik autobusowy, blender bike – siłą własnych nóg będzie można „wykręcić” owocowe smoothie, strefa PłocKarty – gdzie oprócz biura obsługi m.in. zbadacie wzrok, wybierzecie idealne wyposażenie do domowego biura. Przygotowano także wóz bojowy Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, lekcje pierwszej pomocy poprowadzą druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Płock – Podolszyce, będą również konkursy z nagrodami, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, malowanie buziek, klocki i gry planszowe w rozmiarze XXL, animacje ruchowe, strefa łamigłówek, ogromna kolorowanka, wata cukrowa.

A to nie wszystko – jednym z licznych gości będzie m.in. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku. To doskonała okazja do zobaczenia z bliska szybowca. Szkoleniowcy opowiedzą, jak wygląda życie pilota i w jaki sposób uzyskać odpowiednie uprawnienia, aby nim zostać.

Podczas pikniku dorośli na własnej skórze będą mogli sprawdzić dlaczego po alkoholu nie można wsiadać za kierownicę. O tym jak bardzo jest to niebezpieczne i dlaczego po imprezie polecamy podróż komunikacją miejską, będziecie mogli się przekonać się wsiadając na „pijany rower”.

Wszystkich zapraszamy również na prawdziwy polski poczęstunek, który przygotują Gary Babci Krysi – grochówka, bigos oraz pajda chleba ze smalcem i ogórkiem! Spragnione osoby będą miały możliwość napicia się Płocczanki prosto z kranu z saturatora Wodociągów Płockich, czy lemoniady.

zapraszają organizatorzy

Tradycyjnie, Komunikacja Miejska przygotowa specjalny bezpłatny autobus, którym dojedziecie i wrócicie z pikniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *