Kierowco! Nie polujemy na zebrach

Kierowco! Nie polujemy na zebrach” to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku wzięli udział w pogadance i happeningu zorganizowanym przy przejściu dla pieszych.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Aby walczyć z tym zjawiskiem płoccy policjanci już po raz kolejny przygotowali akcję profilaktyczną – Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!

Mimo tego, że podczas happeningu dotykamy jednego z najpoważniejszych problemów, kampania jest realizowana w sposób niestandardowy i „z przymrużeniem oka”. Główna jej postać to ZEBRA, w języku potocznym będąca synonimem przejścia dla pieszych i właśnie ona jako symbol została wykorzystana w przekazie policjantów. Jest ona widoczna na naklejkach i zawieszkach przekazywanych kierującym jak i na banerach, które z całą pewnością jeszcze nie raz będzie można zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *