Prokuratura ustala przyczyny wybuchu na PKN ORLEN

Nie żyją dwie osoby. To skutek wybuchu do którego doszło w zakładzie produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku. Sprawę bada prokuratura.

Jak informuje PKN ORLEN – do zapłonu pieca na instalacji Hydroodsiarczania Gudronu doszło we wtorek ok. 11.00. Instalacja była uruchamiana po planowanym remoncie.

Zakładowa straż pożarna oraz odpowiednie służby PKN ORLEN niezwłocznie podjęły działania ratownicze, co umożliwiło ugaszenie pożaru w ciągu pół godziny

– czytamy w komunikacie prasowym PKN ORLEN

Niestety, pomimo przeprowadzonej akcji ratowniczej, dwóch pracowników nie udało się uratować. Ich rodziny objęte zostały pomocą psychologiczną.

Wszystkie pozostałe osoby przebywające na miejscu zdarzenia są bezpieczne, nie odniosły obrażeń i również objęte zostały pomocą psychologiczną. W gotowości pozostaje Fundacja ORLEN, która w kolejnym kroku będzie w kontakcie z rodzinami ofiar i udzieli im wszelkiego niezbędnego wsparcia

informuje koncern.

Obecny na miejscu Prezes Zarządu PKN ORLEN powołał specjalną komisję, która szczegółowo przeanalizuje okoliczności zdarzenia. Spółka pozostaje w kontakcie ze wszystkimi właściwymi służbami, aby jak najszybciej ustalić jego przyczyny.

Niezwłocznie po wystąpieniu zdarzenia odpowiednie służby ochrony środowiska przeprowadziły badania, które nie zarejestrowały przekroczeń norm jakości powietrza. Oznacza to, że na żadnym etapie nie było zagrożenia środowiskowego dla mieszkańców Płocka i okolic.

Sprawą zajmuje się prokuratura okręgowa w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *