PłockSport

Nowy kontrakt Lewandowskiego. Podpisał papiery z Wisłą Płock

Nowy kontrakt z Wisłą Płock podpisał Mateusz Lewandowski. Umowa napastnika została przedłużona co najmniej do 30 czerwca 2025 roku.

Wisła Płock S.A.

Mateusz Lewandowski urodził się 4 marca 1999 roku i jest wychowankiem Nielby Wągrowiec, skąd szybko trafił do juniorów Warty Poznań. Jako nastolatek zdecydował się na zagraniczny wyjazd i szkolił się kolejno w niemieckich FC Energie Cottbus i SC Freiburg, aż trafił do berlińskiego BFC Dynamo. W trakcie drugiego roku w tym klubie w dziewiętnastu meczach Regionalligi zdobył sześć bramek, a do tego dołożył jeszcze kolejne pięć w pucharze. 30 lipca 2020 roku podpisał dwuletni kontrakt z Wisłą Płock. W pierwszym sezonie zanotował siedemnaście meczów we wszystkich rozgrywkach, strzelając dwa gole – z Pogonią Szczecin oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Kolejny rok spędził na wypożyczeniach w pierwszoligowej Koronie Kielce i drugoligowych Wigrach Suwałki. To drugie okazało się wyjątkowo udane, gdyż w dwunastu meczach fazy zasadniczej eWinner 2. Ligi do siatki rywali trafił aż dziewięciokrotnie, zaliczając jeszcze kilka asyst. Przed obecną kampanią wrócił do Płocka i zdążył już zanotować trzy mecze w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Bramkę udało mu się zdobyć raz, a konkretnie z Miedzią Legnica w czwartej kolejce.

Rok temu jego kontrakt został po raz pierwszy przedłużony, z kolei teraz napastnik zdecydował się podpisać kolejną umowę. Będzie ona obowiązywała do końca sezonu 2024/2025.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *