Płock

Pijany 72-latek za kierownicą

Dwa lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna grożą 72- letniemu kierowcy, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący wpadł w ręce mundurowych dzięki reakcji innego uczestnika ruchu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Dziś, kilka minut po ósmej, policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym, poruszającym się citroenem, ulicą Sienkiewicza w Płocku. Na miejscu zgłaszająca kobieta przekazała, że jechała za pijanym kierowcą, aż do skrzyżowania z ulicą Bielską. Dojeżdżając do sygnalizatora, zmieniła pas na sąsiedni i dalej jadąc równolegle i obserwując kierowcę citroena zatrzymała pojazd na czerwonym świetle. Następnie bez namysłu wysiadła ze swojego samochodu i uniemożliwiła dalszą jazdę wyjmując kluczyki ze stacyjki citroena.

Policjanci przybyli na miejsce przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz o dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności, zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat oraz kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł.

Dzięki wzorowej postawie innego uczestnika ruchu, pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze. Policja apeluje o czujność i trzeźwość na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *