Centralny Port Komunikacyjny – ruszają konsultacje. Kiedy w twojej okolicy?

Do 9 grudnia trwają konsultacje w sprawie przebiegu linii kolejowej, która ma połączyć m.in. Płock z Centralnym Portem Komunikacyjnym, Warszawą i Włocławkiem. Stacjonarne spotkania zaplanowane zostały na jeden dzień w każdej gminie i mieście, przez które trasa kolejowa ma przebiegać.

W Płocku spotkanie odbędzie się 27 października o godz. 17.00 w Orlen Arenie. Firma projektowo-doradcza IDOM – wraz z kooperantami – przygotowuje na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego tzw. Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla przebiegu linii kolejowej, która połączy rejon Sochaczewa (w sąsiedztwie CPK) z Płockiem oraz Lipnem i Włocławkiem.

Jednym z elementów tych przygotowań są otwarte spotkania konsultacyjne. Warto na nie przyjść, by móc na tym wstępnym jeszcze etapie przygotowywania koncepcji mieć wpływ na przebieg planowanej trasy kolejowej przez miasto. W konsultowanym opracowaniu są dwa korytarze poprowadzenia torów przez Płock. Na stronie internetowej (sway.office.com/bOdWtQ1RMSskiLWD) można znaleźć pięć wariantów, jednak przez teren Płocka przebiega jeden ciąg kolejowy – wschodni, powyżej Podolszyc Północnych, który wprowadza linię kolejową na istniejący dworzec PKP. Warianty zachodnie przewidują właściwie trzy przebiegi: wzdłuż istniejącej linii kolejowej nr 33, wzdłuż planowanego przebiegu ulicy Nowej Przemysłowej oraz prowadzący przez Kostrogaj i wzdłuż ulicy Długiej do gminy Stara Biała.

Firma prowadząca konsultacje zaprasza również do wypełnienia ankiety i wskazania w niej, który wariant uważa się za najkorzystniejszy. Szczegóły na stronie: sway.office.com/bOdWtQ1RMSskiLWD.

Podobne spotkania odbędą się w gminach powiatu płockiego. Kiedy i czy odbędzie się w Twojej gminie?

Brudzeń Duży – spotkanie zaplanowano wstępnie na 7 listopada na godz. 17.00 (gmina zapowiada, że szczegóły poznamy bliżej daty spotkania)

Stara Biała – poniedziałek, 10 października, o godz. 18.00 w strażnicy OSP Stara Biała.

Radzanowo – 19 października godz. 17:00, sala CKiS w Radzanowie

Bodzanów – 12 października godz. 17.00 sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Bodzanowie

Słupno – 24 października godz. 17.30 sala obrad Urzędu Gminy w Słupnie

Mała Wieś – 11 października godz. 17.00 sala konferencyjna w Urzędzie Gminy w Małej Wsi

Wyszogród – 13 października godz. 17.00 w Miejsko-Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Wyszogrodzie, ul Niepodległości 11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *