Płock

Aresztowani za rozbój z użyciem noża

W niespełna pół godziny od telefonicznego zgłoszenia rozboju policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu zatrzymali podejrzanych o ten czyn. Jeden z nich podczas zatrzymania miał przy sobie nóż. Dzisiaj 22-latek i jego młodszy wspólnik zostali tymczasowo aresztowani.

We wtorek rano oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na dwóch nastolatkach. Do zdarzenia miało dojść na osiedlu Międzytorze. Według relacji świadków, dwóch młodych mężczyzn zaatakowało nastolatków w rejonie przystanku autobusowego. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy ustalili, że jeden z napastników wyjął nóż i groził nastolatkom jego użyciem żądając wydania wartościowych przedmiotów. Razem ze swoim wspólnikiem ukradli jednemu z nastolatków pieniądze, papierosa elektronicznego i zapalniczkę, kolejnemu zaś czapkę i ładowarkę. Po rozboju wsiedli do samochodu i odjechali.

Szybkie ustalenia doprowadziły do zatrzymania już w niespełna pół godziny podejrzanych o rozbój. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, a jeden z nich miał przy sobie nóż. Skradzione przedmioty policjanci znaleźli w samochodzie, którym poruszali się napastnicy.

22-letni płocczanin i jego o rok młodszy wspólnik trafili do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy śledczy przedstawili prokuratorowi, który wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Dzisiaj decyzją sądu zostali tymczasowa aresztowani na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *