Płock

W Płocku po raz kolejny odnaleziono pociski artyleryjskie. Policja radzi jak się zachować w takich przypadkach

Na terenie miasta podczas prac ziemnych odnalezione zostały pociski artyleryjskie. Pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej niewybuchy zostały zabezpieczone przez przybyłych saperów. Policjanci przypominają jak zachować się w przypadku tego typu znaleziska.

Wczoraj rano oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące odnalezienia podczas prac ziemnych na ul. Kolejowej w Płocku, trzech przedmiotów przypominających pociski artyleryjskie. Na miejsce skierowani zostali policjanci w celu zabezpieczenia miejsca znaleziska przed dostępem osób postronnych, a także funkcjonariusze rozpoznania minersko – pirotechnicznego.

mówi podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Odnalezione niewybuchy to pociski artyleryjskie pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. O znalezisku natychmiast powiadomieni zostali saperzy, którzy zabezpieczyli i wywieźli pociski z miasta w celu ich neutralizacji.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy na terenie regionu płockiego odnalezione zostały niewybuchy pochodzące z czasów wojny. W związku z tym policjanci przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch:

  • pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać;
  • miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci;
  • jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć;
  • o znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

Pamiętajmy, ze bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *