Powiat Płocki

Chciała sprzedać, straciła kilkaset złotych

Wczoraj do płockiej komendy zgłosiła się kolejna osoba oszukana podczas sprzedaży za pośrednictwem popularnej aplikacji dla secondhandu. W wyniku działania oszusta mieszkanka powiatu płockiego straciła kilkaset złotych. Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy – sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów.

28-letnia mieszkanka powiatu płockiego zgłosiła się wczoraj do komendy informując funkcjonariuszy o oszustwie i kradzieży pieniędzy z jej konta bankowego. Jak relacjonowała za pośrednictwem popularnej aplikacji sprzedażowej zgłosiła się do niej osoba, która była zainteresowana zakupem wystawionej przez nią rzeczy. Kupujący za pośrednictwem poczty elektronicznej wysłał wiadomość do 28-latki wraz z linkiem, który miał rzekomo zawierać ścieżkę do odbioru pieniędzy za sprzedany w aplikacji przedmiot.

tłumaczy podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Zgłaszająca kliknęła w przesłany link, następnie zalogowała się do strony internetowej – łudząco przypominającej stronę jej banku. Kolejno wpisała hasło do swojej bankowości elektronicznej, wygenerowała kod, który okazał się być kodem do płatności BLIK na kwotę kilkuset złotych. Jak się później okazało kwota ta została wypłacona z konta 28-latki.

Pamiętaj ! Sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów. Nie klikaj w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *