Płock

Zmiana organizacji ruchu na obwodnicy

Na przełomie września i października zostały wprowadzone zmiany w stałej organizacji ruchu na Trasie Popiełuszki, Mazowieckiego, Bartoszewskiego i Rataja. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W poniedziałek 10 października zamknięte ze względu na przebudowę ul. Łukasiewicza odcinki ul. Długiej zostały przywrócone dla ruchu.

foto UMP

Zmiany w organizacji ruchu mają związek z nasilonym pojawianiem się na terenie Płocka dużych dzikich zwierząt  – łosi, jeleni i saren. Zwłaszcza łosie są regularnie spotykane w rejonie Trasy ks. J. Popiełuszki, T. Mazowieckiego, W. Bartoszewskiego i M. Rataja oraz dróg krajowych DK60 i DK62 w granicach administracyjnych miasta oraz bezpośrednich okolicach w powiecie płockim. Dlatego pojawiły się przy tych ulicach znaki drogowe A-18b „Uwaga na zwierzęta leśne” oraz tablice ostrzegawcze o łosiach.  Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w godzinach wieczornych, porannych i nocą, kiedy zwierzęta są szczególnie aktywne.

Zmieniono także oznakowanie w rejonie Ronda Wojska Polskiego i Ronda 19pp im. Obrony Lwowa. Na jezdniach pojawiły się dodatkowe piktogramy ze znakami A-31 „Uwaga inne niebezpieczeństwo” i napis „Wypadki” a także schematy kierunkowe ułatwiające poruszanie się po rondach. Dodatkowo zaktualizowano duże informacyjne tablice kierunkowe z nazwami miejscowości i numerami dróg.

Przesunięte zostały także granice obszarów „Teren zabudowany” dzięki czemu Trasą Popiełuszki  na dłuższym odcinku niż dotychczas będzie można jechać z prędkościami w oparciu o zasady dla drogi dwujezdniowej poza obszarem zabudowanym.

Apelujemy do kierowców o zwrócenie uwagi na nową organizację ruchu oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *