Gospodarka i społeczeństwoPowiat Płocki

Bal dla seniorów w Słupnie

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. Z tej okazji w Słupnie, z myślą o seniorach zapraszają na bal.

Spotkania poświęcone osobom starszym w Gminie Słupno mają szczególne znaczenie. Pozwalają na integrację środowiska osób starszych, wyjście do otoczenia oraz wspólną zabawę. W Polsce seniorzy czyli, osoby powyżej 60+ roku życia, stanowią 24,85% populacji, do 2050 roku będą stanowić aż 40,4%. Inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale przede wszystkim zająć ich czas i często zapomnieć o chorobach i samotności. Dzięki takim zadaniom jak Światowy Dzień Seniora osoby starsze mogą spędzić czas poza domem, a także rozwijać się poznając różne tematy dotyczące życia codziennego.

mówi Magdalena Szochner Siemińska dyrektor CUS w Słupnie

Spotkanie jest jednym z elementów aktywnej polityki senioralnej prowadzonej zarówno przez Urząd Gminy Słupno, jak i Centrum Usług Społecznych w Słupnie. Na terenie Gminy działa aktywnie Gminna Rada Seniorów, prowadzone są programy profilaktyki zdrowotnej m.in. program szczepień przeciwko grypie, rehabilitacja, jak również, wsparcie najuboższych m.in. w postaci bonów na leki. Realizowane są również cykliczne spotkania o tematyce proekologicznej, warsztaty z zakresu rękodzieła i wydarzenia kulturalne. Już wkrótce Centrum Usług Społecznych zainauguruje nową odsłonę działań skierowanych m.in. do osób starszych tj. Klub Zdrowego Życia oraz Centrum Kreatywności Lokalnej realizowane ze środków projektu Centrum Usług Społecznych w Gminie Słupno.

Co czeka mieszkańców? Spotkania o tematyce prozdrowotnej, rehabilitacja w warunkach domowych, spotkania z dietetykiem, a także warsztaty z zakresu budowania wizerunku. Realizowane będą też spotkania mające na celu integrację pokoleń tj. teatr międzypokoleniowy oraz muzyczne spotkania rodzin. Do udziału we wszystkich inicjatywach serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *