Komenda Miejska Policji w Płocku

Twoje światła – nasze bezpieczeństwo. Można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w aucie

Już dzisiaj rusza kolejna odsłona kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W ramach akcji w wyznaczonych dniach i stacjach diagnostycznych w Płocku można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów.

Jesienna aura i szybko zapadający się zmrok przyczynia się do większej liczby wypadków, a nawet potrąceń z udziałem pieszych. Jedną z wielu przyczyn zdarzeń drogowych jest nieprawidłowe oświetlenie w autach. A jak wiemy prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła.

Dlatego akcja ,,Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo” ma na celu informowanie i sprawdzenie oświetlenia pojazdów podczas „dni otwartych” na wybranych stacjach kontroli pojazdów funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego oraz innymi partnerami przedsięwzięcia.

W bieżącym roku bezpłatne sprawdzanie świateł będą wykonywane w dniach: 22.10; 5.11; 19.11 i 3.12.

W ramach prowadzonej akcji na terenie Płocka zgłosiły się trzy stacje kontroli pojazdów, w których w wyznaczonych terminach kierujący dokonają bezpłatnego sprawdzenia świateł:

  1. Trident Stacja Kontroli Pojazdów ul. Rembielińskiego 10
  2. Centrum Diagnostyki i Badań Pojazdów ul. Kolejowa 46
  3. Auto-Serwis 8 s.c. ul. Nowy Rynek 3

Oświetlaj – nie oślepiaj ! Sprawdzaj światła regularnie! Bezpiecznych podroży!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *