wtorek, 5 marca 2024
Powiat PłockiStara Biała

Szybka kolej w gminie Stara Biała. Prace rozpoczął specjalny zespół

Swoje prace rozpoczął zespół powołany przez wójta Sławomira Wawrzyńskiego, który ma opracować stanowisko gminy w sprawie przebiegu na terenie Gminy Stara Biała linii kolejowej nr 5 i 50 (odcinek CPK – Sochaczew – Płock – Włocławek – Lipno). W skład zespołu wchodzą wójt, radni i pracownicy Urzędu Gminy.

Podczas pierwszego spotkania członkowie zespołu zgodnie stwierdzili, że nie do przyjęcia są przedstawione przez przedstawicieli Centralnego Portu Komunikacyjnego i projektantów, warianty przebiegu linii kolejowej na terenie gminy.

Członkowie zespołu stwierdzili, że będą pracować nad przedstawieniem alternatywnej propozycji wariantu, który najmniej będzie ingerować w życie mieszkańców naszej gminy.

Obecnie trwają konsultacje i podczas nich nasz głos powinien być mocno słyszalny. Dlatego tak ważne są prace zespołu i jego stanowisko

– mówił wójt, Sławomir Wawrzyński.

Zespół zdecydował również, że wypracowane przez niego stanowisko będzie konsultowane z gminami ościennymi.

Kolejne spotkanie zespołu zostało zaplanowane na początek listopada. Wtedy też mają zostać przedstawione już konkretne propozycje związane z alternatywnym przebiegiem linii kolejowej.

Przypomnijmy, że w zespole, oprócz wójta, znaleźli się sekretarz gminy, Monika Lisicka, która jest koordynatorem prac zespołu, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Gminy Stara Biała, Jacek Antczak, starszy inspektor ds. gospodarki przestrzennej w Referacie Inwestycji i Rozwoju Urzędu Gminy Stara Biała, Robert Wikło.

W zespole są także radni z terenów, na który planowany jest przebieg linii kolejowej: Iwona Kraska, Agnieszka Malanowska, Marek Krajewski, Hubert Murawski, Jacek Portalski, Krzysztof Portalski, Monika Przyczka, Zbigniew Truchlewski.

źródło: UG Stara Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *