wtorek, 5 marca 2024
Powiat Płocki

Wypił ze szwagrem, wsiadł na skuter

„Służyć i chronić” to dewiza wszystkich strażników miejskich. To właśnie nią kierował się Komendant Straży Miejskiej w Płocku Konrad Guzanek, kiedy zatrzymał pijanego kierowcę skutera. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

foto Straż Miejska w Płocku

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13.40 w Cekanowie na ul. Królewskiej. Komendant będąc na urlopie, jadąc prywatnym samochodem zauważył kierującego skuterem, którego kierowca miał wyraźny problem z opanowaniem pojazdu. Komendant pojechał za nim i wyprzedził go, a następnie włączył światła awaryjne i zaczął ostrożnie hamować, zmuszając kierującego skuterem do zatrzymania się.

opowiada starszy inspektor Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Po podejściu do kierującego natychmiast wyjaśniła się przyczyna jego nienaturalnego zachowania się. Od mężczyzny czuć było silny zapach alkoholu. Na miejsce zdarzenia komendant wezwał patrol policji, a kierowcy odebrał kluczyki od skutera. Gdyby nie zdecydowana reakcja szefa municypalnych, mogło dojść do nieszczęścia.

W czasie oczekiwania na przyjazd policji nietrzeźwy 67-letni kierowca wyjaśnił, że wypił ze szwagrem butelkę wódki i po dwa piwa na osobę. Patrol policji potwierdził nietrzeźwość kierowcy. Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu płockiego. Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadzić policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *