wtorek, 5 marca 2024
Płock

Jerzy Filar zagra koncert. Zaprasza Muzeum Mazowieckie w Płocku

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na koncert Jerzego Filara, założyciela legendarnego zespołu Nasza Basia Kochana.

Jego kompozycje to m. in. wykonywana przez wielu doskonałych wokalistów piosenka „Za szybą” (Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę…), czy słynna, energetyczna „Samba Sikoreczka”.

Je właśnie usłyszą Państwo na koncercie, a także piosenki z ostatniej płyty „Dwie dusze”. Może się zdarzyć także nieco wspomnień z wcześniejszych albumów. Na pewno nie zabraknie piosenek w klimacie bossa novy.

zaprasza Milena Kolibczyńska z Muzeum Mazowieckiego w Płocku

Jerzy Filar to muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek spod znaku piosenki autorskiej, poetyckiej, do tekstów własnych i Jacka Cygana, z których, posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię. Laureat wielu prestiżowych festiwali, nominowany do nagrody Fryderyk za album „Cienie”. Swoje płyty nagrywał z czołówką polskich muzyków jazzowych.

Z pochodzenia zakopiańczyk, na scenie wulkan energii, ale też czarodziej słowa i dźwięku. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka – to cechy sukcesu jego koncertów. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej, ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością, spontaniczne i wspólne śpiewanie.

dodaje Kolibczyńska

W zespole z Jerzym Filarem zagrają: Piotr Engwert – gitara basowa i Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski – perkusja i akordeon.

Koncert 3 listopada, o godz. 17 w auli przy ul. Kolegialnej 6. Wstęp na koncert jest darmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *