poniedziałek, 15 kwietnia 2024
ORLEN S.A.Powiat PłockiPłock

Granty rozdane. Wiemy kto otrzymał pieniądze z Fundacji ORLEN

Dwadzieścia jeden stowarzyszeń i organizacji pozarządowych otrzymało dofinansowanie z programu Fundacji ORLEN “Zdrowie dla Płocka”. Wśród beneficjentów są organizacje z Płocka, ale i powiatu płockiego i sierpeckiego.

Fundacja ORLEN po raz trzeci przyznała pieniądze w ramach programu “Zdrowie dla Płocka”. Jego celem jest promocja profilaktyki zdrowotnej. Fundacja przeznaczyła 300 tys. złotych na organizację m.in. zajęć sportowych, warsztatów z zakresu zdrowego odżywiania oraz szkoleń dotyczących zapobiegania zachorowaniom. O darowiznę mogły wnioskować organizacje z Płocka oraz powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. 

Tegorocznymi beneficjentami zostało 21 stowarzyszeń i organizacji. To m.in. Uczniowski Klub Sportowy Judo Sensei, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Blichowie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. K Makuszyńskiego w Płocku, Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne “Sokół” w Bodzanowie, Stowarzyszenie Pomocowe w Zakrzewie Bliżej Siebie, “Lampas-stowarzyszenie na rzecz edukacji i kultury, działające przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie, Fundacja Ultra Pazur, Gminna Biblioteka Publiczna w Gozdowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Mochowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Sierpcu z siedzibą w Borkowie Kościelnym, Koło Gospodyń Wiejskich “Aktywna Kobieta” w Zaździerzu, Koło Gospodyń Wiejskich “Po sąsiedzku” w Białyszewie, Koło Gospodyń Wiejskich Dobrzykowianki, Koło Gospodyń Wiejskich w Solcu, Miejskie Przedszkole nr 21 w Płocku, Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy “Viktoria” Płock, SAMODZIELNE KOŁO TERENOWE NR 168 SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO, Stowarzyszenie Liderów Kultury, Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju “Malowany Młyn”.

„Zdrowie dla Płocka” to jedno z działań realizowanych przez PKN ORLEN w ramach „Programu kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”. Na realizację programu w ciągu pięciu lat PKN ORLEN przeznaczy łącznie 10 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *