czwartek, 28 września 2023
PłockSport

Nafciarze na urlopy muszą troszkę zaczekać

Dwa tygodnie zajęć po zakończeniu rundy jesiennej, tournee na Słowacji, pięciotygodniowe urlopy, treningi w Płocku oraz obóz w Turcji – tak wygląda wstępny plan Wisły Płock na zimową przerwę w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy 2022/23.

foto Wisła Płock S.A.

Wisła Płock ostatni tegoroczny mecz o stawkę rozegrała 11 listopada z Cracovią. Inaczej niż w poprzednich latach, tym razem zawodnicy nie udadzą się od razu na urlopy, tylko pozostaną w reżimie treningowym jeszcze przez dwa tygodnie.

Przedłużamy sezon. To znaczy, że w przyszłym tygodniu (po meczu z Cracovią red.) robimy normalny mikrocykl treningowy z testami wydolnościowymi, abyśmy sprawdzili chłopców, jak wyglądają w tym momencie 

– mówi Pavol Staňo trener Wisły Płock

Nafciarze odbędą kilka jednostek treningowych na Stadionie im. Kazimierza Górskiego, a kolejny tydzień spędzą na Słowacji, gdzie czekają ich trzy sparingi z klubami z tamtejszej ekstraklasy. Potwierdzone są spotkania kontrolne z: MŠK Žilina (22 listopada), MFK Tatran Liptovský Mikuláš (23 listopada) oraz FK Železiarne Podbrezová (25 listopada). W drodze powrotnej do Płocka Nafciarze zagrają jeszcze sparing z reprezentantem eWinner 2. ligi Garbarnią Kraków (26 listopada). Po powrocie zawodnicy udadzą się na pięciotygodniowe urlopy. Na ten czas sztab szkoleniowy przygotuje też indywidualne rozpiski treningowe dla każdego z członków drużyny.

W klubie ponownie pojawią się 2 stycznia i przez tydzień będą przygotowywać się na lokalnych obiektach. Później przyjdzie czas na obóz w tureckim Belek, w czasie którego rozegramy najprawdopodobniej 5 gier testowych z zagranicznymi rywalami. Powrót do Płocka zaplanowany jest na 22 stycznia, a inauguracja rundy wiosennej w PKO BP Ekstraklasie odbędzie się w weekend 28-29 stycznia. W 18. kolejce rozgrywek zmierzymy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

WSTĘPNY PLAN PRZYGOTOWAŃ WISŁY PŁOCK [ZIMA 2023]

21-26 listopada – torunee na Słowacji,

27 listopada – 1 stycznia – przerwa urlopowa,

2 stycznia – powrót do treningów,

9 stycznia – wylot na zgrupowanie w Belek,

22 stycznia – powrót do Płocka,

28-29 stycznia – mecz 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Lechią w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *