wtorek, 5 marca 2024
Powiat Płocki

Pijany za kółkiem poniesie konsekwencje

Kolejny nietrzeźwy kierowca nie uniknie odpowiedzialności karnej i finansowej. 37-lateni kierowca audi, mając prawie 2.5 promila alkoholu w organizmie, doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą!

Wczoraj, po godzinie 17.00 bezmyślny 37-letni mieszkaniec powiatu płockiego zakończył swoją jazdę audi A6, doprowadzając do czołowego zderzenia z innym pojazdem na jednej z ulic w Staroźrebach. W pewnym momencie, na łuku drogi mężczyzna stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając w przód nadjeżdżającego z przeciwka mercedesa benz. Na szczęście uczestnikom kolizji nic się nie stało. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, okoliczności i przyczyny kolizji szybko się wyjaśniły. Wynik przeprowadzonego na miejscu badania stanu trzeźwości sprawcy wykazał prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

mówi asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Mężczyzna niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Zgodnie z art. 178a k.k. jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Płoccy policjanci przypominają, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu, a wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest zachowaniem bardzo ryzykownym, zagrażającym życiu i zdrowiu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego nie ryzykuj ! Zbadaj swoją trzeźwość w płockiej komendzie Policji.

Alkomat dostępny jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości. Znajduje się on tuż po wejściu do holu głównego budynku Komendy Miejskiej Policji w Płocku ( po prawej stronie przed recepcją).

Pamiętajmy, pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *