poniedziałek, 15 kwietnia 2024
KulturaPłock

Art déco w Muzeum Mazowieckim w Płocku bez barier

Muzeum Mazowieckie w Płocku, wspierane przez Stowarzyszenie “De Facto”, realizuje projekt “Muzeum Mazowieckie w Płocku – Muzeum bez barier”. Zadanie finansowane przez PRFON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach unijnego projektu “Kultura bez barier” polega na zwiększeniu dostępności wystawy art déco dla osób ze szczególnymi potrzebami – niewidzących i słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących, dla osób z problemami z poruszaniem się i ze spektrum autyzmu.

foto Muzeum Mazowieckie w Płocku

Nad projektem pracujemy już kilka miesięcy, weszliśmy właśnie w długo wyczekiwaną fazę praktyczną. Na recepcji naszej wystawy zamontowaliśmy pętlę indukcyjną wzmacniającą dźwięki płynące z otoczenia dla osób z aparatami słuchowymi, rozpoczęło się też pierwsze szkolenie dla naszych pracowników. Spotkania te mają pomóc nam w realizacji naszego celu – wystawy art déco i całego muzeum otwartego, przyjaznego i dostępnego dla wszystkich – mówi Leonard Sobieraj dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Na projekt składa się mnóstwo bardzo ciekawych inicjatyw – na wystawie przy Kolegialnej 6 pojawią się niebawem makiety 3D obiektów, tyflografiki, audiodeskrypcje, totupoint, oznaczenia poziome i napisy brajlowskie. W planach są także warsztaty dla osób ze szczególnymi potrzebami. Zapraszamy wszystkie osoby ze szczególnymi potrzebami do zwiedzania wystawy art déco i całego muzeum

foto Muzeum Mazowieckie w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *