Elektrochemiczne Magazynowanie Energii – badania, perspektywy i wyzwania. Na spotkanie zaprasza PKN ORLEN

Wybitni polscy naukowcy oraz eksperci ze Słowenii i Stanów Zjednoczonych wezmą udział w zaplanowanej na 22 listopada konferencji naukowej PKN ORLEN, pod nazwą „Elektrochemiczne Magazynowanie Energii – badania, perspektywy i wyzwania”. Konferencja odbędzie się w Domu Technika w Płocku – start o godz. 9:00. Będzie można również śledzić transmisję online.

Magazynowanie energii elektrycznej to obecnie jedno z najistotniejszych wyzwań z jakimi mierzy się sektor energetyczny będący w fazie transformacji w kierunku osiągnięcia pełnej dekarbonizacji z udziałem odnawialnych źródeł energii. Ich dynamika produkcji jest jednak mocno zróżnicowana w skali roku. PKN ORLEN jako znaczący producent energii elektrycznej, z istotnym udziałem źródeł odnawialnych, jest żywotnie zainteresowany technologiami efektywnego jej magazynowania 

– mówi Arkadiusz Majoch, Dyrektor Biura Innowacji i Rozwoju Nowych Technologii PKN ORLEN.

W wydarzeniu udział wezmą naukowcy z National Institute of Chemistry (Słowenia), Lawrence Berkeley National Laboratory (USA), Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Warszawskiej, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Metali Nieżelaznych, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencję podzielono na trzy bloki tematyczne technologie litowo-jonowe, technologie post-litowe, panel dyskusyjny poświęcony recyklingowi baterii.

Aby wziąć udział w konferencji, należy się zarejestrować bezpośrednio na stronie internetowej www.eme-orlen.com, gdzie dostępna jest agenda wydarzenia oraz informacje dotyczące prezenterów i panelistów. Organizatorem konferencji jest Biuro Innowacji i Rozwoju Nowych Technologii PKN ORLEN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *