środa, 17 kwietnia 2024
Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Za kradzież i rozbój grozi mu do 5 lat więzienia

Płoccy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. 37-letni mężczyzna ukradł towar z jednego ze sklepów w Płocku, po czym użył przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Sprawcy grozi teraz do 5 lat więzienia.

W czwartek, w jednym ze sklepów na terenie Płocka doszło do kradzieży towaru. Mężczyzna wyniósł skradzione wcześniej artykuły spożywcze poza teren sklepu nie płacąc. Zauważył go pracownik ochrony. Ochroniarz podjął próbę ujęcia sprawcy na parkingu. Dogonił złodzieja, a ten zaczął szarpać się, uderzać i kopać interweniującego pracownika sklepu. Ochroniarz zdołał jednak ująć mężczyznę.

opowiada asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Zdarzenie zostało natychmiast zgłoszone na policję. Sprawą zajęli się kryminalni z Wydziału do Wali z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy.. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

Kradzież rozbójnicza w przypadku mniejszej wartości mienia, zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *