czwartek, 18 kwietnia 2024
Gospodarka i społeczeństwo

Na pomoc czekają tysiące rodzin. Wystartowała akcja Szlachetna Paczka

Wystartowała kolejna, 22. edycja Szlachetnej Paczki. Działa już baza potrzebujących rodzin, dla których wolontariusze zaczynają szykować paczki. W tym roku pomoc przed zimą i świętami uzyska 20 tys. potrzebujących osób.

Głównym celem akcji jest niesienie materialnej i mentalnej pomocy rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W akcję co rok włączają się wolontariusze. Przygotowywana jest elektroniczna lista potrzebujących, która do ostatnich dni akcji będzie aktualizowana. W tym roku organizacja planuje pomóc 20 tys. potrzebującym.

Przemyślana pomoc materialna organizowana przez darczyńców trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów, który odbędzie się 10 i 11 grudnia. To wyjątkowy moment w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc, czują się zauważeni i zyskują nadzieję na zmianę swojego życia

— czytamy na stronie Szlachetnej Paczki.

Chcąc pomóc, należy zgromadzić rzeczy, które przez zgłoszone rodziny zostały wskazane jako najbardziej potrzebne. Wybranie konkretnej rodziny może być pierwszym krokiem do rozpoczęcia pomocy. Potrzebujące rodziny można znaleźć w całej Polsce, także w Płocku i okolicach. Najprościej jest odszukać w bazie rodzinę w swojej okolicy, sprawdzić czego potrzebuje i zawieźć te rzeczy w czasie Weekendu Cudów (10-11 grudnia) do wskazanego punktu.

Paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, znajomymi, kolegami z pracy.

W ubiegłej edycji jedną Paczkę robiło średnio 31 osób. Przygotowując ją w gronie współpracowników, znajomych, domowników, dużo łatwiej jest przygotować mądrą pomoc, skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy mają w życiu gorzej

— informuje portal Szlachetna Paczka.

Przygotowując paczkę i włączając się w akcję, należy pamiętać o kilku kwestiach. Pomoc ma trafić do konkretnych osób, które mają konkretne – zdiagnozowane potrzeby. W bazie rodzin, poza listą domowników znajdują się informacje, jakie produkty dla tej rodziny należy przyszykować.

Mogą to być:

  • trwałe produkty spożywcze jak mąka, cukier, kasze, makarony, olej,
  • ubrania dla opisanych osób
  • meble i akcesoria domowe
  • sprzęt AGD

Przekazywane rzeczy nie muszą być nowe, choć nowe buty sprawią ogromną przyjemność. Jednak także te używane, ale w dobrym stanie i nie zniszczone, mogą jeszcze dobrze i długo służyć. W ramach darów nie wolno przekazywać produktów zniszczonych, czy zużytych.

Na wszystkie pytania darczyńców odpowiadają wolontariusze pracujący w centrali akcji. Można się z nimi skontaktować.

  • Infolinia czynna jest 7 dni w tyg., w godz. 9:00-20:00: (+48) 12 333 78 00 
  • Adres email: darczynca@wiosna.org.pl

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie szlachetnapaczka.pl

źródło Szlachetna Paczka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *