wtorek, 23 kwietnia 2024
ORLEN S.A.PłockZdrowie

Chcesz rzucić palenie? Już w sobotę bezpłatne porady specjalistów

Zapraszamy na bezpłatne porady dla osób chcących rzucić palenie. Szansa na zerwanie z nałogiem będzie możliwa już w najbliższą sobotę 26 listopada.

Skorzystaj z okazji i zawitaj do Punktu Pomocy Palącym mieszczącego się w Centrum Medycznym Medica w Płocku (na terenie Centrum Handlowego „Atrium Mosty” przy ul. Tysiąclecia 2). działającego w ramach zainicjowanego przez PKN ORLEN Programu Zdrowotnego dla Płocka.

Punkt Pomocy Palącym to miejsce, w którym każdy palacz otrzyma pomoc w podjęciu decyzji zerwania z nałogiem rzuceniu palenia. Profesjonalne wsparcie jest często warunkiem niezbędnym dla skutecznego zaprzestania palenia. W placówce palacz trafi pod opiekę: lekarza, psychologa, a w razie potrzeby także dietetyka. Tak wszechstronna pomoc oferowana przez Punkt Pomocy Palącym zwiększa szanse na sukces, gdyż zespół uzależnienia od tytoniu jest chorobą, która dotyka kilku sfer funkcjonowania człowieka – biologicznej, psychologicznej i społecznej.

W Punkcie Pomocy Palącym lekarz właściwie dobierze leki, a psycholog podpowie jak poradzić sobie z objawami odstawienia nikotyny, czy utrwalonymi przez lata nawykami, sytuacjami w których najczęściej pacjent sięgał po papierosa. Jednocześnie specjalista pomoże zidentyfikować czynniki ryzyka, tzn. takie sytuacje bądź stany emocjonalne, które zwiększają ryzyko nawrotu do palenia, a także wspólnie z pacjentem opracuje plan radzenia w takich sytuacjach. Ponadto wspólnie z rzucającym palenie będzie pracował nad utrzymaniem motywacji i wspierał w podjętej decyzji.

Jedną z najczęstszych obaw osób rzucających palenie jest zwiększenie masy ciała, którego mogą doświadczać byli palacze. Choć rzucenie palenia zwiększa takie ryzyko, ze względu na zarówno psychologiczne jak i fizjologiczne aspekty procesu odstawiania papierosów, można temu zapobiec korzystając z porad dietetyka. Taka pomoc zostanie również zapewniona.

Z profesjonalnych konsultacji może skorzystać każdy kto jest gotów podjąć próbę rzucenia palenia lub po prostu myśli o tym od dawna, ale do tej pory nie podjął decyzji. Inicjatywa skierowana jest do mieszkańców oraz powiatu płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Więcej informacji na: https://zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl/dla-mieszkancow-i-pacjentow 

Placówka przyjmuje pacjentów w godz. 9:00 – 14:00. Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerami infolinii: tel. 22 211 80 15 lub tel. 801 108 108. Punkt Pomocy Palącym w Płocku realizowany jest w ramach umowy Narodowego Instytutu Onkologii-PIB w Warszawie z PKN ORLEN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *