Płock

Będzie skromniej, ale nadal świątecznie

Jak co roku Płock ozdobi świąteczna iluminacja, jednak ze względu na oszczędności, w tym roku będzie skromniejsza.

W Płocku pojawiły się świąteczne dekoracje. Udekorowano latarnie na Starym Rynku, na placu przed ratuszem, podobnie jak w ubiegłym roku, ozdobiona zostanie też fontanna, dwa drzewa oraz obrysy kamienic. Na rynku stanie również choinka. Na trawniku na placu Narutowicza pojawią się natomiast dekoracje w kształcie bombek (te same, które w ubiegłym roku zdobiły nabrzeże wiślane).

Dekoracje świąteczne rozświetlą także kilka ulic starówki: Bielską (na odcinku od Starego Rynku do Kwiatka), Grodzką i Tumską.

Z powodu oszczędności w tym roku zrezygnowaliśmy z dekoracji Alej Kobylińskiego, Jachowicza, Nowego Rynku, ul. Królewieckiej, Kwiatka, Kolegialnej, Sienkiewicza, Jerozolimskiej, Kościuszki, pozostałego odcinka ulicy Bielskiej, rond oraz nabrzeża wiślanego.

tłumaczą w płockim ratuszu

Aby obniżyć koszty, oświetlenie świąteczne (oprócz tego zamontowanego na latarniach) będzie włączone krócej niż w poprzednich latach, od godz. 16 do 22.

Montaż dekoracji potrwa do 4 grudnia. Włączenie iluminacji Starego Rynku zaplanowano na 6 grudnia w Mikołajki. Pozostałe ozdoby będą uruchamiane sukcesywnie, zaraz po ich zamontowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *