piątek, 29 września 2023
Płock

Zniszczona wiata przy al. Jana Pawła II

Ktoś wybił aż pięć z siedmiu szyb na przystanku przy al. Jana Pawła II w pobliżu ronda Żołnierzy Wyklętych. – To największy w tym roku akt wandalizmu w stosunku do naszych wiat przystankowych – mówią w płockim ratuszu.

Rozsypane wokół wiaty przystankowej szkło dostrzegliśmy z samego rana. Natychmiast zostało ono posprzątane, a przystanek – owinięty dwubarwnymi taśmami. Wstępnie szacujemy, że szkoda sięgnie prawie 7 tys. zł. Kolejnym krokiem będzie teraz zawiadomienie policji, a następnie – naprawa obiektu.

mówi Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w Płocku

Nie ma pewności, kiedy to dokładnie nastąpi, ponieważ wiata jest na gwarancji. Jej naprawą zajmie się dostawca, który samodzielnie ustali termin usunięcia uszkodzeń.

Zdemolowana wiata była ubezpieczona, ale trzeba pamiętać, że każda wypłata odszkodowania wpływa na wzrost tzw. wskaźnika szkodowości i może przez to spowodować wzrost składki ubezpieczenia.

Czwartkowe uszkodzenie wiaty przy al. Jana Pawła II jest największym aktem wandalizmu w tym roku, jaki odnotowaliśmy na płockich przystankach. Ale nie jedynym.

dodaje Woźniak

Od początku roku wybitych zostało w 17 wiatach na terenie całego miasta łącznie 18 szyb (były to pojedyncze szyby, w jednym przypadku zniszczone zostały dwie). Nie licząc czwartkowego aktu wandalizmu straty wyniosły prawie 34,7 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *