sobota, 18 maja 2024
Płock

Wisła Płock – podsumowanie rundy jesiennej

Piłkarze Wisły Płock mają za sobą znakomitą rundę jesienną. Pozycja tego zespołu w tabeli mogłaby być jeszcze lepsza, gdyby nie słabsza końcówka rozgrywek. Nafciarze ogólnie zagrali jednak powyżej oczekiwań i 5. miejsce w tabeli może nawet zwiastować walkę o europejskie puchary po zimowej przerwie!

Znakomity początek

Trzeba przyznać, że pierwsze mecze tego sezonu w wykonaniu Wisły Płock zszokowały kibiców w całej Polsce. O ile jednorazowa wygrana przed własną publicznością z Lechią Gdańsk nie zrobiła większego wrażenia, o tyle kolejne triumfy, a między innymi zwycięstwo w Poznaniu przy Bułgarskiej, dodatkowo w znakomitym stylu zrobiły wrażenie nawet na neutralnych fanach. Wisła Płock zanotowała znakomity początek rozgrywek, ponieważ wygrała w pierwszych 4 meczach. Warto też podkreślić, że w każdej z tych rywalizacji strzeliła przynajmniej 3 bramki. Mecze tej drużyny na początku kampanii oglądało się niesamowicie, a ofensywna gra robiła wrażenie. Pierwszą stratę punktów kampanii 2022/2023 Wisła Płock zanotowała w wyjazdowym starciu z Pogonią. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że była to delegacja do jednego z głównych kandydatów w walce o mistrzostwo kraju, taki rezultat został przyjęty z optymizmem.

Można powiedzieć, że przełomowym momentem tego sezonu dla piłkarzy Wisły Płock do tej pory była porażka z Widzewem w Łodzi. Nafciarze przyjechali na obiekt beniaminka w roli zdecydowanego faworyta i po raz pierwszy w tym sezonie zawiedli swoich kibiców, a także graczy, którzy obstawili ich wygraną u bukmachera. Od tej rywalizacji Wisła Płock zaczęła grać w kratkę. Nafciarze zanotowali później serię 4 kolejnych meczów bez zwycięstwa w Ekstraklasie, co zaskoczyło graczy obstawiających w pzbuk.

Gorsza końcówka

Zdecydowanie gorsza była końcówka rozgrywek w wykonaniu piłkarzy Wisły Płock. Po serii 4 meczów bez zwycięstwa przyszła wygrana z Piastem Gliwice, jednak była to tak naprawdę jedna z nielicznych już do końca rundy. Piłkarze Wisły Płock od 30 września wygrali już tylko 3 ligowe spotkania. W międzyczasie odpadli również z rozgrywek Pucharu Polski podczas domowej rywalizacji z Legią Warszawa. Pomimo tego, że Wisła Płock zakończyła rozgrywki ligowe w 2022 roku wygraną z Cracovią, to jednak występy na finiszu rundy jesiennej były sporym rozczarowaniem. Zwłaszcza, że początek sezonu w wykonaniu tego zespołu rozbudził apetyty kibiców. Trzeba jednak przyznać, że 5. miejsce po rundzie jesiennej to i tak lepszy rezultat niż spodziewał się tego bukmacher. Nafciarze mają całkiem dobrą pozycję wyjściową, aby zaatakować nawet europejskie puchary, ale wiele będzie zależało od postawy tego zespołu po zimowej przerwie. Rozgrywki w Polsce nauczyły już wielu kibiców, że zimowa przerwa potrafi wybić z rytmu nawet najlepsze zespoły, a jednocześnie poprawić grę tych, którym nie dawano większej nadziei.

Aktualnie trwa zimowe tournée piłkarzy Wisły Płock!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *