Komenda Miejska Policji w Płocku

Przekraczanie dozwolonej prędkości, ale i nieprawidłowe parkowanie, czy picie alkoholu. Co zgłaszamy na policję?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) pozwala bez wychodzenia z domu zgłosić miejsca, w których poczucie bezpieczeństwa może być zagrożone. Od początku roku mieszkańcy regionu płockiego za pośrednictwem KMZB zgłosili 1445 zagrożeń bezpieczeństwa. Niezmiennie od kilku lat najczęściej zgłaszane są przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa niewątpliwie wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu płockiego.

Tylko od początku roku mieszkańcy regionu płockiego zgłosili 1577 zagrożeń. Ponad połowa tych zgłoszeń została potwierdzona co oznacza, że rzeczywiście w danym miejscu dochodziło do łamania przepisów prawa.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców miasta i powiatu płockiego były:

– przekraczanie dozwolonej prędkości – 619

– nieprawidłowe parkowanie – 266

– spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 239

– niewłaściwa infrastruktura drogowa – 83

– nielegalne rajdy samochodowe – 71

– grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją – 58

– dzikie wysypiska – 54

Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy. Cieszy nas fakt, że mieszkańcy regionu wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.

mówi asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

dodaje asp. Kowalska

Jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Wystarczy kliknąć w link : https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *