sobota, 18 maja 2024
ORLEN S.A.Powiat PłockiPłock

Zamiast Płockich Ogrodów Światła ferie dla pół tysiąca dzieciaków

PKN ORLEN planuje wyjść z zupełnie nową lokalną inicjatywą skierowaną do najmłodszych mieszkańców Płocka i okolic – organizacją ferii zimowych w 2023 r. Akcja jest na etapie projektowania i zakłada przygotowanie oraz przeprowadzenie ferii zimowych dla grupy około pół tysiąca dzieci z Płocka i okolic. W połączeniu z ofertą półkolonii zimowych, które PKN ORLEN organizuje dla najmłodszych mieszkańców Płocka już od kilku lat, nowa inicjatywa będzie możliwością atrakcyjnego, aktywnego i bezpiecznego spędzenia czasu przez najmłodszych podczas ferii zimowych 2023. Planowane przez koncern bezpłatne ferie i półkolonie zimowe niosą też korzyści dla rodziców pod postacią oszczędności w budżecie, ale też profesjonalnej opieki nad dziećmi i braku konieczności korzystania z urlopów zimowych. Wypoczynek zimowy dla najmłodszych mieszkańców Płocka i okolic zakłada wykorzystanie doświadczeń z wcześniej organizowanych akcji koncernu jak na przykład półkolonii letnich. W ostatniej edycji PKN ORLEN zagwarantował opiekę i aktywne spędzenie wakacji 2022 dla grupy ok. 500 dzieci.

Najmłodsi mieszkańcy Płocka są pod szczególną opieką koncernu. Tylko w programach sportowych i kulturalnych koncernu dla najmłodszych uczestniczyło w tym roku łącznie około 1500 dzieci. Dodatkowo PKN ORLEN organizuje dla najmłodszych także szereg akcji w ramach wolontariatu pracowniczego. Na przykład w ostatnią sobotę (3 grudnia) grupa blisko 150 dzieci aktywnie spędziła czas podczas imprezy choinkowej w hali sportowej Centrum Edukacji. Wolontariusze z ORLENU do organizacji świątecznego spotkania zaprosili m.in sportowców Wisły Płock, zespół Dzieci Płocka, aktorów płockiego teatru czy Straż Miejską. Edukacja poprzez gry i zabawy oraz aktywności sportowe z udziałem znanych lokalnych sportowców dały dzieciom z płockich świetlic środowiskowych wiele radości.

Zgodnie z planami na nowe zimowe projekty skierowane do najmłodszych mieszkańców Płocka i okolic w 2023 roku, koncern zapewni środki finansowe, które w ostatnich latach przeznaczane były m.in. na Płockie Ogrody Światła czy Paczkę dla Seniora, której formuła wyczerpała się z końcem pandemii.

Szczegóły planowanych obecnie projektów zimowych dla najmłodszych mieszkańców Płocka i okolic poznamy już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *