środa, 17 kwietnia 2024
Gospodarka i społeczeństwo

Marcin podpowiada jak zrobić samodzielnie świąteczne dekoracje [FOTO]

Nie znam osoby, która nie lubi klimatu Świąt Bożego Narodzenia, dużej ilości światełek, zapachu choinki, pierników, czy świeżych mandarynek, które zimą smakują najlepiej. Bez wątpienia każdy z nas, chce udekorować „swoje” klimatyczne wnętrze. A może by tak poszukać dekoracji dookoła naszych domów? W ogródku, w lesie czy w parku. Rozejrzyj się dookoła…może to będzie ciekawy kształt gałęzi, szyszki, plastry pnia, gałązki tui z ogródka czy świerku.

Oto kilka moich propozycji, praktycznie bezkosztowych, a zarazem nieco ekologicznych.

Do dekoracji użyj: gałąź brzozy lub kij bambusowy, sznurek jutowy/sznurek do makramy, małe pęczki z igieł sosny, szyszki, kilka bombek. Całość wieszaj na różnych wysokościach, aby utworzyć stożek na kształt choinki.

Gałęzie brzozy pomaluj na dwa różne, ale podobne do siebie kolory. Do naczynia włóż szarą gąbkę (do suchych roślin), potem wystarczy zawiesić kilka bombek. Gąbkę zasłoń mchem lub watą.

Tuja też może przebrać się za skrzata. Owiń ją w połowie szerokim pasem juty lub nieużywanym czerwonym szalikiem. Nos zrobisz z dużej bombki lub styropianu. Teraz wystarczy udekorować lampkami tylko dolną część i na czubku zawiesić np. kokardę.

Nie masz miejsca w domu na choinkę? Kilka gałązek świerku, tui i sosny rozwiąże problem.

Do doniczki włóż gąbkę lub wsyp piasek oraz wbij gałąź (pień choinki). Od połowy wysokości gałęzi, stopniowo po 2-3 gałązki świerku przywiązuj dookoła „pnia choinki”. Na czubku zrób czapkę z filcu lub worka jutowego. Kilka bombek zawieszonych na długich wstążkach uzupełni Twoją dekorację.

Tutaj potrzebujesz butelki, kilka prostych drutów, sznurek jutowy. Przyłóż druty dookoła szyjki butelki i stopniowo owijaj je gęsto sznurkiem. Na czubku powieś szyszkę, bombkę lub skrzata.

IG @marcin.wichrowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *