środa, 17 kwietnia 2024
Powiat Płocki

Pijany kierowca uderzył w latarnię, ale to nie wszystko

Wczoraj, około godziny 21:40, na ul. Kolejowej w Płocku doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący oplem vectra, 42-letni mieszkaniec powiatu płockiego uderzył w latarnię. Jechał bez uprawnień, które dopiero co stracił za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj, około godziny 21:40, o zdarzeniu poinformował dyżurnego płockiej Policji świadek, który widział jak kierowca opla vectra, jadąc ulicą Kolejową nagle stracił panowanie nad pojazdem, najechał na krawężnik zatoczki przystankowej, a następnie uderzył w latarnię, powodując jej uszkodzenie.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, pomocy rannemu mężczyźnie udzielała już załoga karetki pogotowia. Od kierowcy, którym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu płockiego wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Funkcjonariusze nie mogli jednak przeprowadzić badania stanu trzeźwości z uwagi na obrażenia kierowcy, który niezwłocznie przetransportowany został do szpitala.

Policjanci ustalili, że kierowca opla niedawno, bo na początku grudnia, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Przyczyną był alkohol.

PAMIĘTAJ!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Jeżeli zauważysz pijanego kierowcę, jak najszybciej powiadom Policję. W ten sposób możesz uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, jest przyzwoleniem na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stwarza pijany kierowca.

Piłeś alkohol? Nie wsiadaj za kierownicę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *