czwartek, 18 kwietnia 2024
BielskPłockStara Biała

Niechaj prowadzi nas gwiazda – orszaki Trzech Króli

Kacper, Melchior i Baltazar po raz dwunasty poprowadzą kolędujących mieszkańców Płocka. Tegoroczny Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia o godz. 11 ze Starego Rynku.

Od kilku lat trasa Orszaku prowadzi ze Starego Rynku do Stanisławówki. Tak samo będzie w tym roku. Wydarzeniu towarzyszy hasło: „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”.

Program Orszaku Trzech Króli:

 • godz. 11.00 – rozpoczęcie – Stary Rynek
 • godz. 11.05 – Modlitwa Anioł Pański
  – słowo biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego
  – słowo prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego
  – słowo starosty płockiego Sylwestra Ziemkiewicza
  – scenka biblijna w wykonaniu dzieci z SP nr 21
 • godz. 11.25 – przemarsz ul. Bielską, następnie Al. Jachowicza aż do Stanisławówki
 • godz. 11.55 – oddanie pokłonu Jezusowi
 • godz. 12.00 – msza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego

Na Orszak Trzech Króli po raz kolejny zaprasza również Bielsk. Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 uczestnicy orszaku przejdą ulicami Bielska. Orszak rozpocznie msza św. w kościele w Bielsku o 12.00. Około 12.40 rozpocznie się Orszak. Organizują go wspólnie GOK w Bielsku, Wójt Gminy Bielsk, Parafia św. Jana Chrzciciela w Bielsku, Gminna Biblioteka Publiczna w Bielsku, placówki oświatowe z terenu gminy oraz jednostki OSP działające na terenie gminy Bielsk. Organizatorzy zapewniają śpiewniki, korony.

Orszak Trzech Króli po raz kolejny organizuje również parafia św. Floriana w Proboszczewicach (gmina Stara Biała). Rozpocznie się on mszą św. o 11.30. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami: Floriańską, Mickiewicza, Hermana, Szacherskiego  do Remizy. Stamtąd Floriańską na plac przed Domem Parafialnym, gdzie będzie piknik z ciepłą zupą, kiełbaskami i innymi specjałami. Oprawę muzyczną Mszy św. o 11.30 zapewni Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Białej. Weźmie ona też udział w Orszaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *