środa, 17 kwietnia 2024
KulturaPłock

„Mi amor, mi alegria”. Koncert pieśni sefardyjskich Urszuli Makosz z zespołem

24 stycznia Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na koncert “Mi amor, mi alegria” Urszuli Makosz z zespołem. Koncert w Muzeum Żydów Mazowieckich (ul. Kwiatka 7) 24 stycznia, początek o 18.00. Wstęp wolny.

Urszula Makosz znana jest z udziału w wielu festiwalach kultury żydowskiej oraz ze współpracy z Christianem Dawidem, Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie i Teatrem Szczęście w Krakowie. Gościnnie wystąpiła z kabaretem Piwnica pod Baranami i Filharmonią Jurajską.

W Muzeum Żydów Mazowieckich ze swoim zespołem zaprezentuje utwory w języku ladino, charakterystyczne dla kultury muzycznej Żydów sefardyjskich, spadkobierców kulturowych Żydów wypędzonych w XVI wieku z Hiszpanii i Portugalii. W tych pieśniach żywiołowych i melancholijnych słychać wpływy muzyki hiszpańskiej, arabskiej, greckiej i bałkańskiej. Zapisane są w nich losy ludzi wypędzonych z kraju swoich przodków, którzy mimo wszystko zachowali swój język i specyfikę swojej kultury.

Urszuli Makosz towarzyszyć będą: Paweł Pierzchała (fortepian), Krzysztof Cyran (gitara) i Michael Jones (skrzypce, altówka, djembe, ravanhuta).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *