sobota, 20 kwietnia 2024
Powiat PłockiPłock

Rozpoczyna się rekrutacja do pierwszej edycji Uniwersytetu 3M

W dniach 18 – 25.01.2023 r. prowadzona będzie rekrutacja do nowego projektu pn. Uniwersytet 3M. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz seniorów regionu płockiego, tj. miasta Płock, powiatu płockiego, powiatu sierpeckiego, powiatu gostynińskiego. Liczba miejsc ograniczona!

Projekt podzielony został na 3 moduły:

MUD – Medyczny Uniwersytet Dziecięcy – dzieci w przedziale wiekowym od 6/7 do 14/15 lat – 20 osób.

MUM – Młodzieżowy Uniwersytet Medyczny – młodzież ze szkół średnich – 20 osób.

MUS – Medyczny Uniwersytet Seniora – seniorzy powyżej 60 r. ż. – 20 osób.

Celem głównym projektu Uniwersytet 3M jest:

  • popularyzacja nauki oraz organizacja przedsięwzięć ukazujących w przystępny sposób wiedzę naukową opartą na dowodach naukowych,
  • międzypokoleniowa integracja dydaktyczno-zdrowotna w drodze kształtowania zachowań prozdrowotnych
  • przygotowanie do świadomego wyboru medycznych kierunków studiów, zawodów: pielęgniarki, położnej, lekarza, kosmetologa (i in.) oraz kreowanie postaw współodpowiedzialności za zdrowie młodszych i starszych pokoleń,
  • wdrożenie i aktywizacja działań w zakresie oświaty zdrowotnej, kształtowania właściwych zachowań prozdrowotnych i dbałości o własne zdrowie, dedykowane wybranej grupie wiekowej, tj. dla dzieci, młodzieży i osób starszych.

Inauguracja i pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 28 stycznia 2023 r. w Sali 121 (aula WNZ) na Pl. Dąbrowskiego 2 o godzinie 11.00.

Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji znajdują się w linku poniżej https://mazowiecka.edu.pl/dla-studentow/wydzial-nauk-o-zdrowiu/uniwersytet-3m/rekrutacja-krok-po Uniwersytet 3M jest utworzony w ramach projektu nr SONP/SP/550685/2022 realizowanego przez Wydział Nauk o Zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *