niedziela, 10 grudnia 2023
KulturaPłock

(Prawie bajka) o dobrym człowieku. Koncert pamięci Lecha Marka Grali

19 stycznia minie dokładnie rok od śmierci Lecha Marka Grali – poety, człowieka kultury, promotora twórczości Themersonów, płocczanina, “kociarza”. To między innymi on tworzył kulturę Płocka, a przede wszystkim skupiał wokół siebie ludzi, którzy często “grzeszyli” większą niż inni wrażliwością.

Do nich z pewnością zaliczyć można MICHAŁA KAMILA ZAWADZKIEGO – płockiego pianistę i kompozytora, który postanowił uczcić pamięć Marka Grali koncertem, złożonym w większości z tekstów Poety z własną, autorską muzyką. Do współpracy zaprosił AGATĘ GRZEŚKIEWICZ, z którą koncertował już wcześniej, tworząc kilka programów m.in. również autorski “Pejzaże Moje”, gdzie pojawił się jeden z tekstów płockiego Poety. Ten styczniowy koncert to już nie tylko “Nasze Usta”, ale więcej pięknych utworów łączących poezję L.M. Grali z muzyką M.K. Zawadzkiego.

Przyjdźcie do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego (ul. Kolegialna 23) w czwartkowy wieczór – 19 stycznia 2023 r. (godz. 19.00) – powspominać Lecha Marka Gralę, słuchając jego „umuzycznionej” poezji. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *