niedziela, 3 marca 2024
Płock

Mężczyzna zatrzymany w pościgu, miał przy sobie narkotyki

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mieszkańcowi Płocka, który posiadał przy sobie ponad 108 gramów narkotyków. Mężczyzna zatrzymany został przez kryminalnych z Komisariatu Policji w Płocku w trakcie pościgu. Usłyszał już zarzut, a teraz odpowie przed sądem.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku, w miniony piątek (20.01.2023), w godzinach południowych prowadzili działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze na podstawie poczynionych ustaleń, na jednej z ulic w centrum miasta podjęli próbę zatrzymania mężczyzny, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Ten, na widok policjantów zaczął uciekać. Funkcjonariusze udali się w pieszy pościg. Nie tracili go z pola widzenia nawet na chwilę. Mężczyzna w pewnym momencie wyrzucił foliową torebkę z kryształem na dach osiedlowego garażu i dalej uciekał. Po krótkim i skutecznym pościgu funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego płocczanina. Okazało się, że miał powód do ucieczki. Odrzucony przez niego kryształ, w ilości około 107 gramów, po wstępnych badaniach, wykazał wynik dodatni w kierunku kokainy i przesłany został do laboratorium celem szczegółowej analizy. Mężczyzna posiadał ponadto przy sobie ponad gram marihuany. W mieszkaniu zatrzymanego, funkcjonariusze nie ujawnili innych substancji.

mówi asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Amator środków odurzających usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Podczas przesłuchania 47-letni mieszkaniec Płocka przyznał się do posiadania zabezpieczonych substancji. Okazało się, że nie pierwszy raz miał z nimi do czynienia, niedawno opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności min. za przestępstwa narkotykowe.

Teraz za swoje przewinienia odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *