Płock

Nietrzeźwy kierowca w “oku” kamery

Czujne oko operatora  monitoringu miejskiego, skutkowało zatrzymaniem nietrzeźwego kierującego. 20-latek miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Około godz. 1.40 w nocy z piątku na sobotę operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który na placu Narutowicza chwiejnym krokiem wsiada do auta. 

Pracownik monitoringu poinformował o swoim spostrzeżeniu dyżurnego KMP. Policjanci, po informacji od operatora monitoringu miejskiego, jakimi ulicami porusza się pojazd, zatrzymali 6 minut później w alei Kobylińskiego do kontroli wskazany samochód. Jak się okazało 20-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Powyższe zdarzenie pokazuje, że dzięki monitoringowi miejskiemu systematycznie poprawia się ład i porządek publiczny na terenie miasta. Nie jest to pierwsze takie zdarzenie, gdzie system kamer przyczynił się do ujawnienia przestępstw lub wykroczeń. Znaczna część ujawnionych zdarzeń dotyczyła zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscu publicznym, kradzieży, zniszczenia mienia, jak również spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, do których dochodziło m.in. podczas zabezpieczeń imprez rozrywkowych. Wielokrotnie materiały z monitoringu wizyjnego miasta, służyły służbom mundurowym jako istotne materiały dowodowe.

mówi starszy inspektor Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *