środa, 22 maja 2024
ORLEN S.A.Sport

To już pewne. Kolejny sezon Kubicy w Długodystansowych Mistrzostwach Świata

W sezonie 2023 Robert Kubica z ORLEN Team WRT ponownie wystartuje w World Endurance Championship, czyli Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Polski kierowca będzie reprezentował zespół wraz ze Szwajcarem Louisem Delétrazem i Angolczykiem Rui Andrade.

Kubica ma za sobą dwa udane sezony w wyścigach długodystansowych. W pierwszym, wraz z kolegami z zespołu ORLEN Team WRT, triumfował w European Le Mans Series. Przed rokiem, już w barwach włoskiej Premy, jako pierwszy polski kierowca w historii stanął na podium wyścigu 24h Le Mans. Wraz z Delétrazem i Włochem Lorenzo Colombo na torze Circuit de La Sarthe zajęli drugie miejsce w klasie LMP2.

Współpraca z Robertem Kubicą to jeden z naszych kluczowych projektów sponsoringowych. Polski kierowca od 2021 roku systematycznie odnosi sukcesy w najważniejszych seriach wyścigów długodystansowych. Dla Grupy ORLEN to także inwestycja, dzięki której docieramy do milionów kibiców na całym świecie i tym samym wzmacniamy nasz biznes. Kubica cieszy także ogromną sympatią Polaków, blisko połowa badanych ocenia, że współpraca z Robertem przekłada się jednoznacznie na ich pozytywną opinię o marce ORLEN

– powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W 2023 roku w World Endurance Championship Kubica pojedzie w siedmiu wyścigach rozgrywanych na trzech kontynentach. Sezon rozpocznie się w marcu od zmagań na dystansie 1000 mil w amerykańskim Sebring, a zakończy w listopadzie w Bahrajnie. W czerwcu kierowca ORLEN Team po raz kolejny będzie rywalizował w 24h Le Mans, w setną rocznicę pierwszej edycji tego legendarnego wyścigu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *