wtorek, 23 kwietnia 2024
Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Ukradli m.in dron czy klocki lego. Grozi im do 5 lat więzienia

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Płocku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli w sklepach na terenie miasta. Łupem sprawców padł dron i klocki lego, o łącznej wartości blisko 6 tys. zł. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden ze sprawców, 21-latek będzie jednak odpowiadać w warunkach recydywy.

W piątek kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku otrzymali informację, że na terenie jednego z hipermarketów w Płocku przebywa mężczyzna, który wspólnie z kolegą, 31 stycznia dokonał tam kradzieży klocków lego, o łącznej wartości 628 zł. W wyniku podjętych czynności policjanci namierzyli, a następnie zatrzymali w jednej z alejek sklepowych, zaskoczonego 22-letniego mieszkańca powiatu płockiego. Okazało się, że nie jest to jego jedyne przewinienie. 30 stycznia wspólnie z tym samym kolegą, dokonał kradzieży sklepowej w innym sklepie. Ich łupem padł wówczas dron, wart ponad 5 tys. zł.

mówi asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Dalsze działania funkcjonariuszy doprowadziły ich do mieszkania, gdzie przebywali złodzieje. Na terenie osiedla Podolszyce w Płocku, jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali drugiego sprawcę, 21-latka.

Podejrzani w komisariacie usłyszeli zarzuty kradzieży, do czynów przyznali się oraz złożyli wyjaśnienia. 22-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia, 21-latek będzie odpowiadać za swój czyn w warunkach recydywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *