poniedziałek, 15 kwietnia 2024
PłockSport

Nowy kontrakt Vallo

Nowym kontraktem z płockim klubem związał się Kristián Vallo. Umowa reprezentanta Słowacji będzie obowiązywała co najmniej do 30 czerwca 2024 roku z opcją jej przedłużenia o kolejny sezon.

fot. Wisła Płock S.A.

Urodzony 2 czerwca 1998 roku Kristián Vallo został zawodnikiem płockiej Wisły w połowie lutego 2021 roku na zasadzie wypożyczenia z MŠK Žilina. Wówczas rozegrał dla Wisły wiosną sezonu 2020/2021 PKO Bank Polski Ekstraklasy osiem meczów, po czym klub skorzystał z zawartej w umowie transferu czasowego opcji wykupu. Słowak podpisał wtedy kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku. W kampanii 2021/2022 był podstawowym zawodnikiem, występując na boku obrony, wahadle oraz obu skrzydłach.

W obecnych rozgrywkach wystąpił w niebiesko-biało-niebieskich barwach piętnaście razy w lidze oraz raz w Fortuna Pucharze Polski. Zanotował w tym czasie dwie bramki i cztery asysty. Szczyt formy przypadł na początek rozgrywek, dzięki czemu udało mu się zresztą zadebiutować w pierwszej reprezentacji Słowacji, w której zagrał do tej pory dwukrotnie.

Wisła Płock S.A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *