środa, 17 kwietnia 2024
Płock

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na walentynkowy wieczór

Wyobraźcie sobie – stylowe patio kamienicy secesyjnej. Przy kawiarnianym stoliku Ona i On – prowadzą swobodną rozmowę o sztuce przy lampce wina. W tle słychać dźwięki romantycznej melodii…

Jeśli na samą myśl o tak spędzonym czasie, czujecie miłe ciepełko w okolicy serca to mamy dla Was dobrą wiadomość: 14 lutego w Muzeum Mazowieckim w Płocku odbędzie się Wieczór Walentynkowy.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 w Muzeum Mazowieckim w Płocku przy ulicy Tumskiej 8. Single także mile widziani

Podczas tego niezwykłego spotkania uczestnicy wysłuchają opowieści Agnieszki Kaniewskiej – Płocieniak „Z Paryża do Zakopanego i z powrotem, czyli ekscesy sztuki i miłości w czasach modernizmu”.

Bohaterkami wykładu będą: miłość, sztuka i kobieta. Bohaterami – artyści: Manet, Podkowiński, Wyspiański, Picasso, Witkacy i inni. Będą to historie z czasów, gdy świat wkraczał na drogę nowoczesności. Zmieniały się ulice miast, wnętrza domów, role społeczne w życiu publicznym. W sztuce zaistniało zjawisko awangardy czyli mikstury przyrządzonej z buńczuczności, odwagi i talentów artystów. W galeriach i salonach artystycznych dochodziło do skandali z udziałem zwłaszcza nagich ciał modelek uwiecznianych w dziełach, które dzisiaj są kanonem sztuki.

Podczas Wieczoru Walentynkowego w Muzeum nie zabraknie także muzyki – wydarzenie uświetni kameralnym koncertem Magdalena Tomaszewska.

Wydarzenie jest bezpłatne. W związku z ograniczoną liczbą miejsc należy dokonać wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 24 364 70 72.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *