sobota, 20 kwietnia 2024
KulturaPłock

Lech Polish Hip-Hop Festival 2023 – rapowe święto, które grzech przegapić

Lech Polish Hip-Hop Festival to wydarzenie, którego nie może pominąć żadna osoba interesująca się polskim rapem. Pełna sukcesów dekada w branży zainspirowała wiele nowości i istotnych zmian, na które otworzył się festiwal.

W tym roku całe przedsięwzięcie otrzymało nową, przyciągającą uwagę identyfikację graficzną. Co więcej, po raz pierwszy spotkamy się w innym terminie. Dotąd kojarzone z sierpniowym słońcem wydarzenie odbędzie się na płockiej plaży w dniach 6-8 lipca. Cały teren ma zostać wzbogacony o nowe strefy, bardziej rozbudowaną infrastrukturę i dodatkową przestrzeń. Kolejną istotną rewolucją jest połączenie festiwalu z galą z Lech Polish Hip-Hop Music Awards, czyli rozdaniem nagród dla twórców branży rapowej.

Bilety są do zakupienia w:

Going. -> Lech Polish Hip-Hop Festival

Empik Bilety -> Lech Polish Hip-Hop Festival

Póki co wydarzenie zapowiedziało w line-upie trzy postacie ze ścisłej topki rapowego mainstreamu. W tym roku oldschoolowy styl będzie reprezentował Pezet. Legenda z Ursynowa jesienią poprzedniego roku wydała swój siódmy album studyjny o tytule Muzyka Komercyjna. Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy i szybko pokryła się platyną. Jeżeli chodzi o nowoszkolne brzmienia, na festiwalu wystąpi również Malik Montana, który aktualnie jest w ferworze wydawania swojego kolejnego albumu. Szum wokół wydawnictwa jest ogromny, a lider GM2L zdaje się być w życiowej formie. W Płocku pojawi się także przedstawiciel dużo młodszego pokolenia, który zdążył już jednak zawładnąć niejedną polską sceną. Mowa o Kabe, którego trapowa energia wypełniła już dwa albumy: King Kong (solo) i Złote Przeboje (z Miszelem). To oczywiście dopiero sam początek ogłoszeń line-upu.

Przez lata Lech Polish Hip-Hop Festival dorobił się miana polskiego odpowiednika Hip-Hop Kempa – wydarzenia kultowego w środowisku fanów i nieobecnego przez ostatnie sezony. Czeskie święto hip-hopu odbywało się w mieście Hradec Kralove. Skąd skojarzenie z legendą? Wszystko za sprawą jedynej w swoim rodzaju atmosfery, która panuje na Lech Polish Hip-Hop Festival. Stoją za tym między innymi wyjątkowe okoliczności przyrody. Nadwiślańskiej plaża ma swój unikatowy urok, w którym zdążyły zakochać się już setki melomanów. W budowaniu niepowtarzalnego klimatu duży udział ma również wyjątkowe pole namiotowe. W jego nieformalnej przestrzeni festiwalowicze dzielą się zajawką, plotkami z branży, wyszukanymi nowościami i sami pojedynkują na wersy. Nie może Was tam zabraknąć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *