Powiat PłockiStaroźreby

Rusza największa inwestycja w Staroźrebach, ale nie tylko

Po kilkunastu miesiącach starań udało się podpisać umowę. A to oznacza, że wkrótce rozpocznie się budowa kompleksu kulturalno – oświatowego z przedszkolem, żłobkiem oraz gminną biblioteką publiczną w Staroźrebach. To największa inwestycja tego typu w Powiecie Płockim.

Wybudowany zostanie obiekt o powierzchni blisko 2 600 m². W budynku będzie funkcjonowało przedszkole dla 200 dzieci, żłobek dla 40 dzieci oraz nowoczesna Biblioteka wraz z czytelnią. Budynek będzie wyposażony w kuchnie, która umożliwi codziennie przygotowanie świeżego, gorącego posiłku. Dzięki wyposażeniu budynku w pomieszczenia kuchenne znacznie obniżą się koszty wynikające z korzystania cateringu. Koszt budowy całego obiektu w pierwszym etapie wyniesie 11 025 226.33 zł.

W tej części wybudujemy budynek w stanie surowym zamkniętym z kotłownią, elewacją, zagospodarowanie terenu oraz wszystkimi przyłączami. Czas realizacji to 14 miesięcy. Pozyskaliśmy na ten cel 9 000 000.00 zł, a 2 025 226.33 zł pochodzi bezpośrednio z naszego budżetu bez udziału jakichkolwiek kredytów czy pożyczek

– mówi Kamil Groszewski wójt gminy Staroźreby.

Kolejny etap to wykończenie pomieszczeń. Tu prace oszacowano na około 7 mln zł, potrwają one około 10 miesięcy. Realizacja całej inwestycji przy dwóch etapach potrwa około 24 miesięcy i wyniesie około 18 mln zł.

Rozpoczęliśmy już prace nad pozyskaniem środków finansowych, które są niezbędne do realizacji drugiego etapu. Sukcesywnie krok po kroku rozwijamy Gminę równomiernie w każdym aspekcie życia

– dodaje wójt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *