środa, 22 maja 2024
Sport

Abel Serdio zostaje w ORLEN Wiśle Płock

Hiszpański obrotowy na dłużej w drużynie Nafciarzy. SPR Wisła Płock przedłużyła kontrakt z Abelem Serdio. 28-latek podpisał z płockim klubem dwuletnią umowę.

SPR Wisła Płock

Umowa hiszpańskiego obrotowego i zarazem tegorocznego brązowego medalisty Mistrzostw Świata zakładała, że będzie on zawodnikiem Nafciarzy do końca rozgrywek 2022/2023, jednak Abel zostanie w ORLEN Wiśle Płock na kolejne lata. Nowy kontrakt będzie obowiązywał w sezonach 2023/24 oraz 2024/25.

Kontynuowanie gry w ORLEN Wiśle Płock to dla mnie przyjemność. Ciągle się tu rozwijam jako zawodnik i jako zespół. Jak zawsze dam z siebie wszystko, aby z drużyną osiągać jak najlepsze wyniki. Bardzo się cieszę, że mogę to już ogłosić oficjalnie, więc do zobaczenia w Orlen Arenie! Dawaj Wisła! 

– powiedział Abel Serdio o przedłużeniu kontraktu. 

Abel zostaje z nami i nie wyobrażam sobie innego scenariusza. To dla naszego zespołu bardzo cenny zawodnik, który wpisuje się w wizję trenera i ciężko pracuje, dzięki czemu dostaje dużo minut na boisku w naszym klubie, ale też możemy oglądać jego występy w reprezentacji Hiszpanii. Cieszę się, że będziemy obserwować jego dalszy rozwój i grę w barwach Wisły!

 – powiedział Adam Wiśniewski, Dyrektor Sportowy Nafciarzy.

Abel Serdio trafił na roczne wypożyczenie do SPR Wisły Płock od sezonu 2020/2021 z FC Barcelony, której zawodnikiem był w rozgrywkach 2019/2020. Wcześniej – przez trzy lata – reprezentował barwy Recoletas Atletico Valladolid. Pierwszy kontrakt Hiszpana z Nafciarzami zakładał możliwość przedłużenia o kolejne dwa lata. Co prawda, to Barcelona z formalnego punktu widzenia miała pierwszeństwo do transferu Abela po pierwszym roku, lecz nie wykorzystała tego zapisu i obrotowy przeszedł do Wisły na zasadzie transferu definitywnego.

Na ten moment statystyki Abela prezentują się następująco:

– sezon 2020/21 – PGNiG Superliga – 51, Liga Europejska – 36 bramek,

– sezon 2021/2022 – PGNiG Superliga – 71, Liga Europejska – 58 bramek,

– sezon 2022/2023 (do połowy marca’23) – PGNiG Superliga – 40 bramek, Liga Mistrzów – 42 bramki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *