sobota, 18 maja 2024
Płock

Ostatnie przygotowania do akcji Rowerowy Maj

Aż 20 szkół podstawowych z Płocka weźmie udział w tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. To, jak zaznaczają organizatorzy, najwięcej w kilkuletniej historii akcji.

Po raz kolejny uczniowie będą dojeżdżać na zajęcia na rowerach, hulajnogach, rolkach oraz deskorolkach, rywalizując przy tym o nagrody za najlepszą frekwencję.

Akcja ma promować zdrowy tryb życia i zachęcać do korzystania z ekologicznych środków transportu. To sposób na to, aby poprzez zabawę z elementami rywalizacji wprowadzić aktywność fizyczną do codziennego życia. To również okazja, by uczyć najmłodszych jak w bezpieczny sposób uczestniczyć w ruchu drogowym.

Szósta edycja majowego wyzwania odbędzie się w dniach 4-31 maja. W tegorocznej edycji w Płocku do rywalizacji o tytuł najbardziej rowerowej szkoły przystąpi aż 20 placówek, w tym 2 szkoły podstawowe specjalne: SP 9 i SP 24.

W ubiegłym roku w kampanii wzięło udział 15 szkół podstawowych, z czego aktywnie na zajęcia jeździło ponad 4500 uczestników. Dowodem tego były widoczne przed budynkami szkół dziesiątki, a nawet setki rowerów. Uczestnicy rywalizowali ze sobą na trzech poziomach:

– indywidualnym – o nagrody rzeczowe w zależności od liczby przebytych przejazdów,

– klasowym – o tytuł najlepszej klasy w swojej szkole,

– szkolnym – o tytuł najbardziej rowerowej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *