poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Płock

Dwa razy jednej nocy pijany wsiadł za kierownicę

Operator monitoringu miejskiego ujawnił kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował samochodem osobowym pod wpływem alkoholu.

Około godziny 2.10 operator monitoringu miejskiego zauważył na ul. Kwiatka mężczyznę, który prawdopodobnie mógł być pod wpływem alkoholu i wsiadł do auta. Niezwłocznie o tym fakcie powiadomił dyżurnego KMP.  Policjanci zatrzymali wskazany przez operatora monitoringu miejskiego pojazd do kontroli  na ul. 1-Maja. Funkcjonariusze zabrali kierowcę do radiowozu. Z uzyskanych informacji wynika, że nietrzeźwy kierujący jest mieszkańcem Płocka, ma 47 lat. A badanie alkomatem przeprowadzone około 2.30 wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

mówi starszy inspektor Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

Około godziny 4.00 rano operator monitoringu miejskiego zauważył, tego samego mężczyznę, który po wyjściu z KMP udał się na ul. 1 Maja do swojego auta, po czym wsiadł do niego i odjechał.

Ponownie o zdarzeniu poinformowano dyżurnego KMP. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów na ul. Otolińskiej. Badanie alkomatem podczas drugiego zatrzymania wykazało u mężczyzny  prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

dodaje Głowacka

Jazda pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialna i niesie ze sobą poważne konsekwencje. Nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem dla siebie, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *