środa, 17 kwietnia 2024
Gospodarka i społeczeństwo

KAS i Policja zwalczają nielegalny hazard na Mazowszu

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Komenda Stołeczna Policji (KSP) na polecenie Mazowieckiego Pionu Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie zatrzymały 7 osób. Podejrzani tworzyli grupę przestępczą, która specjalizowała się w organizowaniu nielegalnego hazardu.

Kasyno w kontenerze

Wspólna akcja funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie i Komendy Stołecznej Policji była związana ze śledztwem dotyczącym grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem.

Grupa działała od 2020 r. w kilkudziesięciu lokalizacjach – sieci lokali usługowych na terenie woj. mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz śląskiego. Wszystkie lokale były wynajmowane przez fikcyjne firmy.

W ramach działań służby przeszukały także jeden z kontenerów w Sulejówku, w którym były nielegalne automaty. Zatrzymały 7 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Krajowa w Warszawie.

5 osób w areszcie, 2 pod dozorem

Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się nielegalnym hazardem. 5 osób trafiło do aresztu, wobec dwóch zastosowano dozór Policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Policji przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych i użytkowane przez nich pojazdy. Zabezpieczyli telefony komórkowe, laptopy oraz dokumentację związaną z wykrytym procederem.

Sprawa jest rozwojowa. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Kosztowne przestępstwo

Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. W przypadku działania w zorganizowanej grupie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze hazardowej oprócz grzywny, grozi zaś kara pozbawienia wolności do 7 i pół roku.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *