wtorek, 5 marca 2024
PłockSport

Młody, wykształcony, z dobrą pracą – taki jest statystyczny kibic Wisły Płock. Klub opublikował wyniki ankiet

W połowie listopada Wisła Płock poprosiła kibiców o wypełnienie specjalnie przygotowanej ankiety. Badanie miało na celu pomóc klubowi najlepiej przygotować się do przeprowadzki na nowy stadion, aby każdy kibic czuł się na meczach Nafciarzy jak najbardziej komfortowo. Są już wyniki.

fot. Wisła Płock S.A.

Pytania dotyczyły bezpieczeństwa na stadionie, oglądania meczów, jakości oferowanych usług, procesu zakupowego biletów, dojazdu na obiekt, czy też ligowej rywalizacji. Z każdego z poruszonych zagadnień, jak zapewniają w klubie, postarają się wyciągnąć jak najszersze i właściwe wnioski, dzięki którym wspólnie zbudujemy w Płocku coś dobrego. Więź na linii klub – kibic to bowiem coś, co leży wszystkim pracownikom Wisły Płock szczególnie na sercu.

Co warte podkreślenia, w badaniu wzięło udział dwukrotnie więcej kibiców, niż zakładaliśmy, co jest bardzo dobrym i przede wszystkim miarodajnym wynikiem. Jestem pewien, że wydatnie pomoże nam to w budowaniu strategii sprzedażowo-komunikacyjnej na nowym stadionie, co było podstawowym celem przeprowadzonego badania. Pragnę serdecznie podziękować doktorowi Sewerynowi Dmowskiemu, czołowemu polskiemu badaczowi kibiców piłkarskich, który wsparł nas jako kierownik badawczy projektu

 – powiedział dyrektor marketingu i sprzedaży Michał Łada.

Jak wynika z badań statystyczny kibic Wisły Płock jest mężczyzną w wieku 26 – 45 lat, ma wyższe wykształcenie. Mieszka w Płocku lub jego najbliższej okolicy, pracuje jako wykwalifikowany personel specjalistyczny lub funkcjonuje w branży handlowo – usługowej. Najważniejsze, by mecze Wisły Płock oglądał na żywo.

W ankiecie były również pytania o decyzję przyjścia na mecz domowy. W odpowiedziach najczęściej padało, że decyzja zapada wcześniej niż tydzień przed meczem. Kolejną najczęściej udzielaną odpowiedzią było 4-7 dni przed meczem, a mecz najchętniej obejrzeliby w sobotę o 17.30.

Statystyczny kibic Wisły na mecz przyjeżdża samochodem, rowerem lub pieszo. A co robi przed meczem?

Statystyczny kibic Wisły na stadionie pojawia się niespełna godzinę – 30 minut przed meczem. W ankiecie zapytano co sprawiłoby, że na mecz przyszedłby wcześniej? Odpowiedzi niebyły zbyt wyszukane. To tańsze i lepsze jedzenie oraz większa liczba punktów gastronomicznych.

Zdaniem ankietowanych na stadionie jest bezpiecznie, a wejście na obiekt jest raczej dobre. Mecze ogląda się komfortowo, w zdecydowanie dobrej atmosferze. Po meczu statystyczny kibic dość szybko opuszcza stadion.

W ankiecie przygotowanej przez płocki klub było również pytanie dotyczące kibicowania Wiśle. Odpowiedzi chyba nie zaskoczyły zbyt wielu.

Na zakończenie jeszcze jedna odpowiedź z ankiety – który klub jest najważniejszym rywalem Wisły Płock? Tu zdecydowanie kibice obstawili Legię Warszawa, następnie Widzew Łódź, Lecha Poznań i Raków Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *