wtorek, 28 maja 2024
ORLEN S.A.Płock

Wash tower w drodze do Płocka

Na budowę kompleksu Olefiny III płyną kolejne elementy. Wśród nich jest ważąca ponad 800 ton kolumna. Gabaryty wcześniej przypłynęły z Hiszpanii, teraz do Płocka płyną z Gdańska.

Poszczególne elementy i komponenty, które dotarły do Polski zostały już rozładowane ze statku na barki i wyruszyły w 400-kilometrowy rejs w górę Wisły. W Płocku spodziewamy się ich w najbliższych dniach

– zapowiedział PKN ORLEN.

Koncern wyjaśnia jednocześnie, że po dotarciu barek do Płocka, znajdujące się na nich elementy i komponenty, zostaną następnie w ciągu dwóch tygodni przetransportowane z nabrzeża Wisły na teren zakładu. Transport będzie odbywał się za każdym razem nocą, jak poprzednio, przy niskim natężeniu ruchu pojazdów na ulicach miasta.

Jednym z elementów, który posłuży do budowy kompleksu Olefin III jest olbrzymia ważąca ponad 800 ton kolumna – wash tower

– informuje PKN ORLEN

Pod koniec kwietnia planowany jest transport największych gabarytów na teren budowy. Spodziewane elementy mają wymiar dłuższy niż boisko do gry w piłkę nożną – ok. 120 metrów, a ich szerokość, wynosząca 9 metrów, porównywalna jest do wymiarów średnicy koła na środku boiska, przy czym waga tych elementów może sięgać nawet 850 ton.

Przypomnijmy, kompleks Olefiny III powinny zostać uruchomione za około dwa lata. To największa inwestycja petrochemiczna w naszym regionie Europy od 20 lat i zarazem kluczowy projekt dla rozwoju koncernu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *